SoftLayer IBM

پلتفرم IBM SoftLayer، یک پلتفرم رایانش ابری عمومی است که طیف وسیعی از خدمات، از جمله خدمات رایانش، شبکه، ذخیره سازی، امنیت و توسعه نرم افزارها را ارائه می دهد. مدیران و کاربران خدمات ابری از طریق اینترنت یا از طریق اتصال اختصاصی، به خدمات IBM SoftLayer دسترسی پیدا می‌کنند.
پلتفرم IBM SoftLayer عمدتاً به خدمات دهنده IaaS (زیرساخت به عنوان یک سرویس) مشهور است. یعنی نوعی رایانش ابری که در آن سخت افزار، نرم افزار و سایر اجزای زیرساختی،‌ به کاربران اجاره داده می‌‌شود.
پلتفرم IBM SoftLayer، پیکربندیهای مختلف سرور مجازی و فیزیکی (bare-metal) را با سیستم عاملها، هایپروایزرها (hypervisors) و پلتفرمهای پایگاه دادهdatabase) platforms) ارائه می‌دهد.سرورهای مجازی برای میزبانی از چند کاربر مختلف پیکربندی می‌شود و سرورهای اختصاصی فقط برای استفاده یک کاربر
خدمات ذخیره سازی ابری IBM SoftLayer شامل خدمات بلاک، فایل، آبجکت و پشتیبان‌گیری می‌شود. خدمات شبکه شامل متعادل‌کردن بار ترافیک (load balancing) ، پیوندهای مستقیم (یا دایرکت لینک) که اتصالی خصوصی با یک مرکز داده در SoftLayer، سرویس‌های دامنه و تجهیزات شبکه‌های مجازی‌شده برقرار می‌کند.
دیگر خدمات IBM SoftLayer شامل ارائه خدمات امنیتی مانند فایروال‌ها، مدیریت گواهی SSL و همچنین خدمات توسعه برنامه‌هایی مانند صف پیام‌ و رمزنگاری دیجیتال می‌شود.
پلتفرم IBM SoftLayer یکپارچه‌سازی و اتوماسیون را در سطوحی عالی ارائه می دهد. مدیران می توانند تمام عناصر سرویس را از طریق API ها، پورتالِ وب و برنامه های تلفن همراه، مدیریت و یکپارچه کنند. همچنین با استفاده از سایر ابزارها می‌توانند اطلاعات سرورهای فیزیکی و مجازی را درصورت نیاز به تغییر، جابجا کنند یا منابع سرور خود را افزایش دهند.
پلتفرم IBM SoftLayer رقیب پلتفرم‌های ابر عمومی است، از جمله Amazon Web Services (AWS)، Microsoft Azure و Google Cloud Platform. سافت‌لایر سعی دارد که خودش را نسبت به رقبا متمایز کند و این کار را با تمرکز بر توانایی ادمین‌ها در فراهم کردن منابع گرانولار مانند سرورهای فیزیکی انجام می‌دهد. IBM SoftLayer مجموعه‌ای از دیتاسنترها و پایگاه‌های عملیاتی شبکه‌ای را در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نگهداری می‌کند که از طریق لینک‌های شبکه‌ایِ خصوصی به یکدیگر متصل هستند.
در جولای 2013، شرکت IBM، شرکت Softlayer را خریداری كرد؛ شرکتی كه سال 2005 تأسیس شده بود. اکنون SoftLayer اساس و زیربنای خدمات ابری IBM را تشکیل می‌دهد.

نظرات مشتریان
+60000 خدمات ارائه شده
+10 سال‌ حضور در مارکت
+222000 مشتری از سراسر ایران
+70 دیتاسنتر در سراسر جهان